II Międzynarodowe Forum Promocji i Profilaktyki Zdrowotnej Know Health

II Międzynarodowe Forum Promocji i Profilaktyki Zdrowotnej Know Health

Druga edycja Forum Know Health miała miejsce we Wrocławiu w terminie 6 – 8 listopada 2012 r.

Hasło przewodnie konferencji  „Od profilaktyki do stylu życia – przegląd najlepszych praktyk”, skupiało się wokół następujących problemów zdrowotnych:  profilaktyka uzależnień, aktywizacja osób starszych oraz zapobieganie chorobom w miejscu pracy. O problemach wynikających z przesłanek m.in. epidemiologicznych i pomysłach na ich rozwiązanie opowiadali specjaliści:

Brian Luke Seaward – jedne z czołowych ekspertów międzynarodowych w dziedzinie holistycznego zarządzania stresem,  Jan Jansen – kierownik Wydziału Badań i Innowacji w Holenderskim Instytucie Promocji Zdrowia, Yosuke Chikamoto – ekspert w obszarze promocji zdrowia, międzynarodowego transferu wiedzy i projektowania rozwoju badawczego organizacji zdrowia publicznego czy Dee Edington – Dyrektor Zarządzający Centrum Badań Zdrowia, jeden  z czołowych badaczy w Szkole Zdrowia Publicznego.

Podczas Forum rozmawiano również o skutecznych działaniach wielosektorowych na rzecz profilaktyki uzależnień oraz o relacjach w przestrzeni publicznej, społecznej i biznesowej w promocji zdrowia, próbując znaleźć odpowiedź na pytanie: kto w Polsce jest za nie odpowiedzialny za programy promocji i profilaktyki zdrowia.

KH2_folder pokonferencyjny

program-KH2012

DSC_0290

DSC_0315

DSC_0392

 

DSC_0474

 

DSC_0487

DSC_0494

DSC_0522

DSC_0542

DSC_0561